Перейти до вмісту

Що сказати донці-підлітку в розмові про насильство

НІ насильству проти жінок

Коли трапляється гучний інформаційний привід, я розмовляю зі своїми доньками, задаю їм питання, щоб плекати рефлексію, аргументую, щоб налаштовувати моральний компас. Звісно, підлаштовую тези під вік. Поділюся з вами, що я сказала своїй донці як мати, як психологиня і як жінка, коли ми обговорювали злочин, який вчинили івано-франківські “блогери” над непритомними, сп’янілими дівчатами.

1. В насильницьких діях завжди винний той, хто їх коїть.

2. Бути жінкою складно. Ба більше, ми не знаємо особистої історії дівчат. То ж, плекаючи ідеї жіночої солідарності, не маємо вважати їх негідними, іншими, нижчими.

3. Якщо з тобою трапиться щось подібне, розкажи мені. Я завжди на твоєму боці, навіть якщо увесь світ — ні. Я підтримаю тебе і докладу усіх зусиль, щоб захистити.

4. Немає безпечної дози алкоголю. Що б тобі не здавалося, ти не контролюєш ситуацію на 100 відсотків навіть тверезою, а сп’янілою тим більш.

5. Якщо ти вирішиш спробувати алкоголь, пий в перевіреній компанії те, що принесла сама. Завжди слідкуй за своїм келихом і пляшкою, з яких п’єш, щоб туди нічого не додали.

6. Якщо ти прийшла до знайомих додому, а там незнайомі підлітки чи дорослі, про яких тебе не попередили — забирайся геть звідти. Так само, якщо починається щось, чого ти не очікувала або не бажаєш. Якщо на тебе тиснуть, якщо нема змоги піти — телефонуй або пиши. Якщо тобі треба, я приїду в будь-який час вдень чи вночі.

7. Людина прагне мати дружні стосунки, а підлітки особливо. Втім, краще мати жодного друга, ніж десять, з якими погано. Будь певна, ти — найкраща і обов’язково матимеш друзів, які розгледять в тобі особистість. В тебе є час зробити гідний вибір, не квапся.

8. Довіряй своїм емоціям. Якщо в присутності певних людей ти відчуваєш сором, ганьбу, негідність, маєш сумніви в собі — це не ті люди, з якими варто проводити час.

9. Навіть якщо ти на щось згодилась але в процесі змінила думку, пам’ятай: ти маєш на це право, ти можеш відмовитись в будь-який момент. Це не слабкість, це сила — дослухатися до себе і захищати свій вибір.

10. Повідомляй куди і з ким йдеш, бажано дорослих, але принаймні ЛП. Це — не контроль, це — безпека.

11. Будь відкритою світові, бо не всі чоловіки такі. Будь пильною, бо навіть серед дівчат трапляються ті, хто можуть сприяти насильству або чинити його.

12. Викарбуй в пам’яті: хай там що, родина за тебе і з тобою

Як я вже й казала, тези мають бути підлаштовані під вік, тому з молодшою повторили правило купальника, нагадала про те, що чемні дорослі ніколи не просять приховувати щось від батьків. І звісно нагадала, що родина завжди на її боці і вірить кожному її слову.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наш сайт использует файлы cookies, чтобы улучшить работу и повысить эффективность сайта. Продолжая работу с сайтом, вы соглашаетесь с использованием нами cookies и политикой конфиденциальности.

Принять